Щафетата на Швеция спечели първия старт от новия сезон на Световната купа по биатлон

25 Ное 2023 14:45

Швеция успя да спечели единичната смесена щафета, първи старт от новия сезон на Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд.

Хана Йоберг и Себастиан Самуелсон изминаха трасето за 37:46.9 минути, като двамата използваха осем допълнителни патрона и не влязха в наказателна обиколка.

На втора позиция завършиха Юни Арнеклейв и Стурла Холм Лагрейд от Норвегия с пасив от 13.8 секунди и шест допълнителни патруна.

Щафетата на Франция (Жулия Симон и Фабиен Клон) финишира на третото място с изоставане от 42.2 секунди, с 12 допълнителни патрона и две наказателни обиколки.

Българският отбор в състав Даниела Кадева и Константин Василев беше затворен с обиколка и не завърши състезанието. Националите се наредиха на 23-о място от 24 тима.