Лиза Витоци спечели индивидуалната дисциплина от СК по биатлон в Йостерсунд

26 Ное 2023 15:43
Лиза Витоци спечели индивидуалната дисциплина от СК по биатлон в Йостерсунд Снимка: БТА

Лиза Витоци от Италия успя да спечели индивидуалната дисциплина на 15 км от първия кръг за сезона на Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция).

Италианката измина трасето за 44:03.9 минути и допусна само една грешка в третата от четирите стрелби.

Само една секунда раздели първите две. На второ място завърши Франсиска Пройс от Германия с 20 от 20 повалени мишени, а третата позиция зае нейната сънародничка Ванеса Фойгт с пасив от 10.1 секунди и също без грешка в стрелбата.

Три българки взеха участие в състезанието. Лора Христова зае 62-а позиция с две пропуснати мишени и изоставане от 5:44.6 минути. Валентина Димитрова завърши на 66-а позиция с три грешки и пасив от 6:22.3 минути, а Даниела Кадева е 97-а с пет пропуска и на 13:08.0 минути изоставане.