Попадение в последните секунди изкачи Юве на върха в Серия ''А'' (ВИДЕО)

02 Дек 2023 00:09

Отборът на Ювентус постигна драматичен успех над Монца като гост с 2:1 в двубой от 14-ия кръг на италианската Серия ''А''.

Така ''бианконерите'' вече се намират на първото място в първенството, като те имат една точка и мач повече пред Интер. Това бе исторически успех за тима на Масимилиано Алегри, който за пръв път в историята си надделя над този съперник в двубой от шампионата. Монца заема деветото място с 18 пункта.

В 9-ата минута Филип Костич потърси с далечно подаване с Камбиазо, който бе задържан в съперниковото наказателно поле от Йоргос Кириакопулос и съдията Микеле Фабри посочи бялата точка. Дузпата за Ювентус изпълни Душан Влахович, но неговият удар бе отразен от стража на домакините Микеле Ди Грегорио, който успя да избие топката в ъглов удар. От последвалия ъглов удар Ханс Николуси Кавилия центрира, а Адриен Рабио заби топката в мрежата на домакините - 0:1.

Монца успя да изравни резултата във втората минута на добавеното време на срещата. Валентин Карбони опита далечен удар, който приличаше на центриране, но ударът заблуди Шчесни и влетя в мрежата на Юве - 1:1.

Само две минути по-късно Адриен Рабио проби отдясно и подаде на Федерико Гати, който първоначално не уцели добре топката, но след това със силен изстрел не остави шансове на Ди Грегорио и донесе драматичната победа на тима си с 1:2.

В следващия кръг Монца приема Дженоа, а Ювентус посреща Наполи.

МОНЦА: Ди Грегорио; Калдирола, Мари (66' Карбони А.), Д'Амброзио; Кириякопулос (66' Перейра), Песина, Галярдини, Мачин (46' Дани Мота), Бириндели (46' Коломбо); Колпани (76' Карбони В.), Чурия

ЮВЕНТУС: Шчесни; Гати, Бремер, Алекс Сандро; Камбиазо (87' Локатели), МакКени, Кавилия (70' Данило), Рабио, Костич; Киеза (76' Кийн), Влахович (70' Милик)