Наполи с нов провал в Серия ''А''

20 Апр 2024 21:19

Отборът на Емполи се наложи с 1:0 над Наполи като домакин в мач от 33-ия кръг на италианската Серия ''А''.

Така Емполи събра 31 точки и се намира на 15-ото място във временното класиране. Наполи е осми с 49 пункта.

В следващия кръг Емполи гостува на Аталанта, а Наполи посреща Рома.

На ''Карло Кастелани'' домакините вкараха гол още в 4-ата минута, когато Емануел Гиаси центрира чудесно в наказателното поле, където Алберто Чери с глава порази мрежата на гостите от Неапол. Четири минути след това Чери претендираше, че е фаулиран в наказателното поле, но съдията Джанлука Манганиело сигнализира, че играта продължава. В средата на първото полувреме Хвича Кварацхелия се освободи от защитник на Емполи и стреля, но Елиа Каприле спаси. Десет минути преди края на първата част удар на Николо Камбиаги от чиста позиция срещна левия страничен стълб на вратата, пазена от Алекс Мерет.

През второто полувреме футболистите на Наполи задържаха топката в много големи периоди, а играта се водеше почти изцяло пред наказателното поле на домакините, но така и не успяваха да стигнат до някакви наистина сериозни положения или да създадат по-сериозно напрежение пред бранителите на Емполи. Най-добрата ситуация пред “партенопеите” отново бе дело на Хвича Кварцхелия в 67-ата минута, когато той отново показа отличната си техника и преодоля двама бранители, но отново последна прегреда се оказа великолепно спасяване на Елия Каприле. В 78-ата минута Лео Йостигор удари откровено с лакът Себастиан Луперто след един корнер и можеше да бъде изгонен, но съдията подмина положението.