Манчестър Сити взе своето срещу Нотингам

28 Апр 2024 21:12

Отборът на Манчестър Сити спечели гостуването си на Нотингам Форест в мач от 35-ия кръг на Висшата лига на Англия. Срещата между двата тима завърши при резултат 2:0 в полза на ''гражданите''.

Футболистите на Пеп Гуардиола записаха пети пореден успех в шампионата и се доближиха на точка от лидера Арсенал. ''Гражданите'' обаче са изиграли един мач по-малко. Форест допусна второ поредно поражение и се намира на 17-ата позиция с 26 пункта.

В 32-ата минута гостите откриха резултата след корнер, при който Гвардиола отбеляза попадение с глава.

''Гражданите'' удвоиха преднината си в 72-ата минута. Кевин Де Бройне изведе Холанд, който се справи с Мурильо и прати топката във вратата - 0:2.

В следващия кръг Нотингам ще гостува на Шефилд Юнайтед, а Манчестър Сити ще приеме Уулвърхямптън.