Галатасарай стана шампион на Турция

27 Май 2024 09:20
Галатасарай стана шампион на Турция x.com/Galatasaray

Отборът на Галатасарай стана шампион в турската Суперлига за 24-и път. Триумфът бе подпечатан с успех в последния кръг срещу тима на Коняспор с 3:1 като гост.

Мауро Икарди даде аванс на Галатасарай с два гола в 29-ата и 51-ата минути, а Беркан Кутлу в 53-ата направи класиката. Крайното 1:3 оформи Лоука Прип, който отбеляза почетно попадение за Коняспор.

''Чим Бом'' остана едноличен лидер с внушителните 102 точки в актива си, следван от Фенербахче с 99.

''Фенерите'' разбиха Истанбулспор с 6:0 пред собствена публика. Един Джеко даде аванс на своя тим още в осмата минута след попадение отдузпа, а до края на първата част Себастиан Шимански и Душан Тадич се разписаха във вратата на гостите. Брайт Осайи-Самуел вкара четвърто попадение в 66-ата минута, Сердар Дурсун качи разликата на пет гола в 76-ата минута, а две минути по-късно Джошуа Кинг оформи крайния резултат.