ПСЖ стартира новата кампания с убедителен успех над Льо Авър

16 Авг 2024 23:57

Отборът на ПСЖ победи Льо Авър като гост с 4:1 в двубой от първия кръг на френската Лига 1.

В третата минута гостите откриха резултата. Гонсало Рамош пусна хубав извеждащ пас за Канг-ин Лий, който залъга съперников играч и с техничен изстрел в далечния десен ъгъл се разписа за 0:1.

В 48-ата минута домакините изравниха. Кристофър Опери центрира към Готие Лорис, който насочи топката към долния ляв ъгъл - 1:1.

В 85-ата минута Жоао Невеш проби отляво и центрира към Усман Дембеле, който отбеляза гол с глава - 1:2.

Минута след това парижани сложиха точка на спора. Невеш намери Брадли Баркола, който направи отличен пробив отляво и с невероятен изстрел към далечния ляв ъгъл се разписа за 1:3.

Коло Муани оформи крайното 4:1 в полза на ПСЖ след попадение от дузпа в 90-ата минута. Тя беше отсъдена заради нарушение на Лорис срещу Коло Муани.

В следващия кръг Льо Авър ще гостува на Сент Етиен, а парижани ще посрещнат Монпелие.