Септември победи десет от Хебър в Пловдив

20 Сеп 2024 18:54
Септември победи десет от Хебър в Пловдив Снимка: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Септември (София) победи Хебър с 2:1 в двубой от деветия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима се проведе на стадион ''Локомотив'' в Пловдив заради продължаващия ремонт на тревното покритие на стадиона на ''гробарите''.

Столичани събраха 6 точки на предпоследното 15-о място в класирането. Хебър е последен с 5 пункта.

Пазарджиклии останаха с човек по-малко в 15-ата минута. Октай Хамдиев налетя с много опасен шпагат Бертранд Фурие и съдията отсъди дузпа, а играчът на домакините бе изгонен. Асен Чандъров застана зад топката и се разписа за 0:1.

Хебър изравни резултата в края на първото полувреме. При изпълнение на ъглов удар Душан Вукович отбеляза попадение с глава във вратата на Димитър Шейтанов.

В 74-ата минута столичани вкараха втори гол. Митко Митков намери с отлично центриране Борислав Рупанов в наказателното поле. Юношата на Левски овладя топката отлично и с майсторски изстрел я прати в мрежата на Дебърлиев - 1:2.

В следващия кръг Хебър гостува на Локомотив (София), докато Септември посреща ЦСКА 1948.