Страхотна драма: Марсилия постигна инфарктна победа над Лион

23 Сеп 2024 08:57

Отборът на Олимпик (Марсилия) победи като гост Олимпик (Лион) с 3:2 в двубой от петия кръг на френската Лига 1. Мачът се проведе на ''Групама Стейдиъм''.

Гостите останаха с човек по-малко още в петата минута, след като Балерди бе изгонен. Той получи жълт картон още в първите секунди на мача, а малко по-късно фаулира грубо Лаказат и съдията Беноа Бастиен не се поколеба да го изгони.

В добавеното време на първата част ''хлапетата'' пропуснаха дузпа. Защитник на ОМ игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР домакините получиха дузпа. Лаказет застана зад топката, но Рули изби.

Лион поведе в 53-ата минута. Клинтон Мата центрира от десния фланг, а Дуйе Чалета-Цар с глава заби топката в мрежата.

Марсилци изравниха в 69-ата минута след грешка в защитата на ''хлапетата''. Пол Лирола се озова сам срещу Лукаш Пери и копна топката над вратаря за 1:1.

В 82-ата минута Улисес Гарсилия стреля от въздуха и изведе гостите напред.

Последва невероятен натиск на домакините и попадение на Рая Шерки в третата минута на добавеното време.

Това обаче не беше всичко, тъй като секунди преди последния сигнал Джонатан Роу се разходи сред отбраната на Лион и с мощен удар по диагонала донесе инфарктната победа на ОМ.

Това бе трета загуба от началото на кампанията за футболистите на Пиер Саж. ''Хлапетата'' са 14-и в класирането с 4 пункта, а за тях сега предстои домакинство на Олимпиакос в двубой от първия кръг на основната фаза на Лига Европа.

Олимпик (Марсилия) се изравни с Пари Сен Жермен и Монако, след като събра 13 точки с драматичната си победа. За играчите на Роберто Де Дзерби предстои гостуване на Страсбург в следващия кръг на първенството.

Резултати и голмайстори от вчерашните мачове в Лига 1:

Монако - Льо Авър 3:1

9' Траоре 1:0, 30' Кузяев 1:1, 66' Бен Сегир 2:1, 70' Балогън 3:1

Анже - Нант 1:1

18' Льопьонан 0:1, 24' Абдели (дузпа) 1:1

Монпелие - Оксер 3:2

18' Траоре 0:1, 65' Адамс 1:1, 71' Саньон 2:1, 72' Онаиву 2:2, 75' Адамс 3:2

Брест - Тулуза 2:0

21' Балде 1:0, 90+1' Февр 2:0