Марица приключи редовния сезон с 13 победи от 13 мача (СНИМКИ)

16 Мар 2024 21:31

Волейболните шампионки от Марица (Пловдив) завършиха редовния сезон в първенството с победа над Хектор (София) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:12) гейма. Двубоят беше от 14-ия кръг в Националната волейболна лига Демакс. Мачът се игра зала Колодрума в Пловдив.

Маричанки стартираха ударно и поведоха с 12:1. Стигна се до 18:8, а геймът приключи след успешна атака на Доби Христоскова за 25:18.

Във втората част момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 6:3. Маричанки поведоха със 7 точки разлика при 15:8, а след това затвориха втората част след ас на Маги Миличевич за 25:15.

В третия гейм пловдивчани поведоха с 7:3, а след това се стигна до 16:8. Мачът приключи след успешна атака на Маги Миличевич за 25:12.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 20 точки, по 7 добавиха Виктория Коева и Мария-Габриела Миличевич.

За Хектор Маргарита Джангарова стана най-резултатна с 4 точки.

Марица завърши на първото място в редовния сезон с пълен актив от 42 точки и без загуба, а Хектор е 7-ми с 6 точки.

На старта на четвъртфиналните плейофи шампионките ще играят срещу ДКС Варна (Варна). Двубоите ще се играят на 22 март (петък) и 23 март (събота) във Варна.