Академик Пловдив жени удари НСА в София за втора победа

05 Ян 2019 19:19

Академик Пловдив победи с 59:37 (11:9, 16:12, 18:11, 14:5) НСА в мач от 10-ия кръг на женското баскетболно първенство. Това е втори успех за момичетата от Пловдив, които имат и седем поражения в сметката си. За НСА пък загубата е седма, като тимът има само една победа.

Срещата в София започна с предимство за гостите, които след десет минути игра водеха с 2 точки (11:9). НСА бързо изравни резултата при 13:13 - 07:11 минути преди края на втората част с кош на Виктория Койчева. Академик бързо си върна аванса и натрупа преднина от 7 точки (20:13).

След почивката гостите продължиха да доминират и за малко повече от три минути увеличиха разликата до 12 точки (37:25). След това те просто увеличваха разликата, а домакините не успяваха да намерят противодействие на съперника си.

За Академик Пловдив Анна Римпова беше над всички с дабъл-дабъл - 17 точки и 19 борби, Борислава Христова наниза 14, а по 12 точки добавиха Петя Аргирова и Надежда Петрова.