Академик Бултекс 99 удари Рилецо в Самоков

06 Ян 2019 20:28

Академик Бултекс 99 победи като гост Рилски спортист с 98:87 и записа победа в първия си мач за годината в НБЛ.

Академик започна ударно и спечели първата част с 29:14. Рилецо намали изоставането си и спечели втората част с 20:14.

В третата четвърт Академик се наложи с 22:16 и до последното четвърта тимът водеше до 75:73, но Рилски спортист успя в последната секунда да стигне до продължение – 75:75 и спечели частта с 25:10.

Ударно започна продължението на пловдивчани, които имаха 10 точки преднина при 89:79. Продължението беше спечелено с 23:12 и след 98:87 пловдивският тим спечели двубоя.

С успеха Академик събра 16 точки и вече е шести. Рилецо е четвърти с 19.

Най-резултатен за пловдивчани стана Питър Олисемека с 22 точки, 21 добави Дашон Найт, а с 20 се отчете Васил Бачев.

Йордан Бозов завърши с 23 и стана най-резултатен за домакините.

Академик приема Академик София в следващия кръг в НБЛ.