Дунав - Ботев (Пловдив) 1:1, Неделев изравни от дузпа

02 Мар 2019 11:32

Дунав (Русе) и Ботев (Пловдив) играят при 1:1 в сблъсък от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Резултата откри Божидар Васев в 43-ата минута, а в 54-ата Неделев изравни от дузпа.

Първата сериозно положение отиде в актива на канарчетата, които можеха да открият резултата в 15-ата минута. Тогава Кардосо проби отлично отляво и от аутлинията върна към Карачанаков. Крилото стреля без забавяне от 11-12 метра, но на сантиметри покрай дясната греда.

В 35 минута Ботев като по чудо не откри резултата. Васил Шопов изведе отлично в "коридор" Атанас Зехиров отдясно, който опита успореден пас към намиращия се на празна врата Феребори Доре, но Динков се хвърли самоотвержено на шпагат и блокира подаването, което ако бе минало, щеше да се стигне до почти сигурно попадение.

В 40-ата минута Доре стреля от границата на наказателното поле, но в аут. Само 180 секунди по-късно Дунав поведе. Мартин Ковачев се пребори за топката с два последователни шпагата и чрез втория изведе свой съотборник по дясното крило. Последва центриране по земя, което попадна в краката на Ахмедов, таранът отклони към Васев и последният вкара от метър и половина - 1:0 за драконите.

В началото на втората част русенци бяха по-активният тим и организираха две добри атаки чрез Станоев отдясно, но те не завършиха с опасен шут към вратата на канарчетата.

Така се стигна до 53-ата минута, в която Васил Шопов опита да центрира, но намери главата на играч на Дунав и топката се върна в халфа на пловдивчани. Той си я пое в наказателното поле, Емин Ахмед не прецени своите действия, изрита своя опонент в корема и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа, която Тодор Неделев реализира за 1:1.

Дунав: Благой Макенджиев, Александър Исаевски, Георги Динков, Светослав Ковачев, Емин Ахмед, Драгош Фиртулеску, Свилен Щерев, Христо Попадийн, Красимир Станоев, Божидар Васев, Ахмед Ахмедов

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Васил Шопов, Тодор Неделев, Атанас Зехиров, Антон Карачанаков, Феребори Доре