Ботев Пловдив срещу Дунав Русе - 3:1

03 Юли 2020 20:38

Отборите на Ботев (Пловдив) и Дунав играят при резултат 3:1 в мач от група Б на втората осмица в efbet Лига. Стефан Христов (17) изведе гостите напред с красиво изпълнение. Радослав Терзиев (30) изравни за "канарчетата", а Лазар Марин (53) направи пълен обрат. Антонио Вутов (68) вкара трети гол във вратата на русенци.

Ндонгала демонстрира добра техника в 3-ата минута, след което подаде за Свилен Щерев. Нападателят стреля опасно по земя, но Аргилашки внимаваше и се намеси качествено. В 13-ата минута стражът на Дунав отрази опасен шут на Слави Шопов. Така се стигна до 17-ата минута, в която Стефан Христов изведе гостите напред в резултата с красиво изпълнение от ъгъла на наказателното поле. Нападателят отправи неспасяем удар към далечната греда, който не остави шансове на Георги Аргилашки за намеса. Ботев можеше да изравни само 5 минути по-късно чрез Антонио Вутов. Тодор Неделев направи страхотен извеждащ пас в уличка зад гърба на защитата на гостите. Антонио Вутов и Филип Филипов се озоваха в отлична позиция за стрелба, като в крайна сметка с топката игра Вутов, но юношата на Левски загуби равновесие и направи срамен пропуск.

В началото на второто полувреме Ботев (Пд) можеше да направи пълен обрат в мача. "Канарчетата" разиграха бързо в наказателното поле в търсене на добра позиция на удар. Такава се отвори пред Александър Тонев, който стреля в аут. Секунди по-късно Филип Филипов направи голям пропуск, за което голяма заслуга има вратарят Гуиеро. От няколко метра бранителят стреля силно с десния си крак, но стражът отрази.

В 53-ата минута обратът беше факт. Хубав пас на Тодор Неделев към Лазар Марин завърши с пробив на бранителя в наказателното поле и мощен шут с левия крак, който завърши във вратата на Дунав.

В 63-ата минута Лазар Марин постави топката на главата на Антонио Вутов, но юношата на Левски стреля слабо в ръцете на вратаря.

„Канарчетата“ ще играят за разпределението на местата от седмо до десето, докато „драконите“ ще се борят за оцеляване.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов, 25. Станислав Работов, 11. Иван Бандаловски, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра , 18. Радослав Терзиев, 8. Тодор Неделев (к), 14. Станислав Шопов, 7. Александър Тонев, 10. Антонио Вутов;
Треньор: Ферарио Спасов;

ДУНАВ РУСЕ: 33. Хуго Гумиеро, 29. Росен Колев (к), 4. Преслав Папарков, 2. Димитър Тодоров, 17. Митко Русанов, 18. Александър Исаевски, 11. Албер Силвиев, 8. Свилен Щерев, 10. Фернандо Енрике, 16. Даудет Ндонгала, 99. Стефан Христов;
Треньор: Пламен Донев.