Емил Нейков спечели бронз на Световното в Пловдив (СНИМКИ)

23 Юли 2023 13:34
Емил Нейков спечели бронз на Световното в Пловдив (СНИМКИ) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Благодарение на невероятен финален спринт българският гребец Емил Нейков спечели бронзов медал на скиф на Световното първенство по гребане U23, което се провежда в Пловдив. Синът на олимпийската шампионка от Пекин 2008 Румяна Нейкова дълго време се движеше в дъното на колоната, но в последните 500 метра навакса изоставането си и успя да се пребори за третата позиция в крайното класиране.

Нейков записа време от 06:55.60, като остана само на девет стотни от втория Андрю Шийхън, финиширал за 06:55.51. Златото спечели поляка Пьотр Пломински, който поведе от самото начало и въпреки по-бавния си край на състезанието остана недостижим за останалите с време от 06:54.79. Зад Нейков се нареди португалеца Андре Пинто, пети остана германеца Пол Бергхоф, а последното шесто място бе за швейцареца Боян Рюфурт.