Локо обърна Славия за 9 минути и записа първа победа /видео/

19 Юли 2019 23:00

Локомотив победи с 3:2 Славия и записа първа победа през новия сезон след две поредни загуби. Локомотив трябваше да прави обрат след ранен гол на Чунчуков, Димитър Илиев на два пъти и Анте Аралица направиха пълен обрат, а Радослав Кирилов оформи крайния резултат.

Славия стартира ударно и поведе още в 3-та минута Христо Попадийн даде дълъг пас към Цветелин Чунчуков, който пое топката преодоля Луков и на опразнената врата откри резултата - 0:1.

В 12-та минута Момчил Цветанов центрира в наказателното поле, топката се удари в ръката на Христо Попаднийн и съдията Волен Чинков отсъди дузпа. Зад топката застана капитана на Локомотив Димитър Илиев, който изравни резултата - 1:1.

В 21-та минута Карагарен успя да проби и подаде към Димитър Илиев, който с удар от около 13-на метра успя да реализира своя втори гол и да донесе пълен обрат за Локомотив - 2:1.

В 26-та минута Локомотив стигна до трети гол, след доста комичен гол. Гамаков опита да изчисти топка, която рикошира в Аралица рикошира и в Стергиакис и Аралица се оказа на опразнена врата и вкара за 3:1.

В 86-та минута Янис Карабельов подаде към Радослав Кирилов, който с хубав удар успя да вкара за крайното 3:2.

Така Локомотив записа първи успех в efbet Лига и загря за домакинството си на Спартак Търнава във втория предварителен кръг на Лига Европа. Мачът е в четвъртък от 20:30ч. на стадион "Локомотив".

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Милош Петрович, Парвизджон Умарбаев (Давид Малембана 90 мин.), Петър Витанов, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Ален Ожболт (Георги Илиев 78 мин.), Бирсент Карагарен, Анте Аралица (Един Бахтич 86 мин.)

Славия: Антониос Стергиакис, Андреа Христов, Христо Попадийн, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Владислав Узунов (Николай Дюлгеров 69 мин.), Дарко Тасевски (Калоян Кръстев 76 мин.), Георги Йомов, Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков (Филип Кръстев 82 мин.)