Локомотив (Пд) вече има преднина от пет точки на върха в efbet Лига /репортаж/

24 Окт 2020 16:29

Локомотив (Пд) спечели гостуването си срещу Царско село с 0:3 и си осигури комфортна преднина на върха. ''Смърфовете'' събраха 22 точки и имат пет повече от Лудогорец. ''Царете'' са на шестото място в efbet Лига с 13 точки. Попаденията за Локомотив бяха отбелязани от Диниш Алмейда и Димитър Илиев, който вкара на два пъти. И трите гола паднаха през втората част.

Домакините изпълниха пряк свободен удар в близост до наказателното поле на Локомотив в началото на срещата, но това не доведе до нищо опасно. Локомотив имаше претенции за дузпа в деветата минута, когато топката се удари в неговата ръка след рикошет от тялото му. Съдията подмина ситуацията. Божидар Васев напусна принудително мача в 12-та минута, тъй като в третата минута падна лошо след сблъсък с Николай Николаев. Минута по-късно Карагерен нанесе удар от границата на наказателното поле, но вратаря на ''царете'' спаси. Анте Аралица нанесе удар с глава след центриране от корнер на Бирсент Карагерен в 20-та минута, но топката мина близо до десния страничен стълб. Диниш Алмейда изпусна изгодна ситуация в 35-та минута, когато беше оставен непокрит на втора греда и засече продължена топка от свой съотборник, Диниш стреля, но Пласид спаси. Удар от въздуха на Анте Аралица беше спасен в 40-та минута от вратаря на Царско село. В последната минута на първата част Димитър Илиев стреля от пряк свободен удар, но не успя да намери очертанията на вратата на домакините.

През първото полувреме жълт картон получи Антонио Георгиев от домакините.

В 53-та минута Диниш Алмейда надскочи Лъчезар Балтанов след центриране на Парвиз Умарбаев, за да открие резултата - 0:1 за Локомотив. След допуснатия гол играчите на домакините се активизираха и създаваха положения главно след центрирания от ъглови удари. Капитанът на Локомотив Пловдив вкара гол в 69-та минута след като получи асистенция от Анте Аралица и стреля в обратния ъгъл на Джони Пласид. Луков спаси удар на Стефан Христов в 73-та минута. Христов беше изведен зад гърба на защитата на ''смърфовете''. Димитър Илиев вкара втория си гол в срещата в 81-та минута, когато се възползва от грешка на Пласид.

Съставите на двата отбора

Царско село:  30. Джони Пласид (вратар), 93. Иван Бандаловски (79 - 44. Тома Ушагелов), 22. Луис Педро да Силва Ферейра, 17. Реян Даскалов (капитан), 14. Божидар Васев (14-11. Андерсон Коста), 6. Антонио Георгиев, 20. Лъчезар Балтанов, 4. Дилян Георгиев (79 - 3. Мартин Кавдански), 10. Борис Галчев (62 - 98. Стефан Христов), 8. Панайотис Лука (46-Дилан Мертенс), 9. Мирослав Будинов

Резерви: 1. Михаил Иванов (вратар), 11. Андерсон Коста, 25. Дилан Мертенс, 3. Мартин Кавдански, 7. Християн Чипев, 44. Тома Ушагелов, 98. Стефан Христов

Треньор: Любослав Пенев

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков (вратар), 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 15. Кристиан Илич (89 - 11. Кенан Муслимович), 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев (84 - 5. Кристиан Гомис), 9. Бирсент Карагерен (84 - 50. Филип Михалевич), 44. Николай Николаев, 14. Димитър Илиев (капитан) (89 - 13. Даниел Димитров), 77. Анте Аралица (84 - 19. Георги Минчев)

Резерви: 1. Илко Пиргов (вратар), 5. Кристиан Гомис, 11. Кенан Муслимович, 50. Филип Михалевич, 16. Лукас Салинас, 19. Георги Минчев, 13. Даниел Димитров

Треньор: Бруно Акрапович