Локомотив се поизмъчи, но се справи с Беласица /репортаж/

01 Мар 2021 16:10

Локомотив Пловдив победи с 2:1 Беласица в двубой от 1/8-финалите от турнира за Купата на България.

В 11-ата минута Бирсент Карагерен центрира в наказателното поле, където Георги Минчев стреля с глава, но неточно. Три минути по-късно слаб изстрел на Кристиан Илич попадна в ръцете на вратаря Захари Димитров.

В 27-ата минута Кристиан Илич отправи удар с левия крак от близка дистанция, но Захари Димитров успя да спаси.

В 37-ата минута "черно-белите" бяха близо до това да поведат в резултата. Димитър Илиев стъпи твърдо и спечели битка рамо в рамо с бранител на Беласица. След това капитанът на Локомотив Пловдив чукна топката с глава и я продължи към вратата. Там стражът Захари Димитров беше подсигурен отлично от бранителя Атанас Карачоров, който изчисти на метър от голлинията.

В 42-ата минута след центриране от ъглов удар Гомис стреля с глава, но топката премина над вратата.

Две минути по-късно Лукас Салинас стреля от пряк свободен удар, но право в стената. При добавката той нанесе неточен шут.

Пет минути след началото на втората част Атанас Димитров стреля от пряк свободен удар. Неговият шут бе пратен в стената от футболисти на Локомотив.

Гостите от Петрич поведоха в резултата в 51-ата минута. Стивън Кирилов върна към Димитър Стоев, който прати топката във вратата на Илко Пиргов с удар по земя - 0:1.

В 56-ата минута много малко не достигна на Патрик Попов да достигне коженото кълбо, за да го насочи във вратата на Илко Пиргов.

В 70-ата минута Захари Димитров се справи отлично с опасен удар на Дейвид Малембана от фаул.

Две минути по-късно Локомотив получи дузпа за нарушение на Атанас Димитров срещу Димитър Илиев. Зад топката застана Илиев, който изравни резултата 1:1.

В 78-ата минута Захари Димитров спаси по чудесен начин техничен удар на Бирсент Карагерен.

В 87-ата минута Бирсент Карагерен успя от малък ъгъл да прати топката във вратата на Димитров за 2:1.

Купа на България, 1/8-финал, начален час 17:30

Локомотив Пловдив 2:1 Беласица

Голмайстори: 51' Димитър Стоев 0:1, 73' Димитър Илиев 1:1, 87' Бирсент Карагерен 2:1

Жълти картони: Атанас Карачоров (Беласица), Живко Димитров (Беласица), Николай Николаев (Локомотив Пловдив), Лукас Салинас (Локомотив Пловдив), Захари Димитров (Беласица), Конър Руан (Локомотив Пловдив)

Съставите на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Николай Николаев, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис (61' Момчил Цветанов), Петър Витанов, Лукас Салинас, Бирсент Карагерен, Конър Руан, Димитър Илиев, Кристиан Илич, Георги Минчев

Резерви: Кристиан Томов, Момчил Цветанов, Видол Сейменски, Иван Арамазов, Александър Иванов, Александър Колев, Иван Михайлов

Треньор: Александър Тунчев

Беласица: Захари Димитров, Атанас Карачоров (74' Аспарух Смилков), Атанас Димитров, Марин Георгиев, Аспарух Шамкалов, Марти Таушанов, Владимир Гогов, Димитър Стоев, Живко Димитров (60' Александър Смилков), Стивън Кирилов, Патрик Попов

Резерви: Кирил Георгиев, Айвън Ангелов, Александър Смилков, Аспарух Смилков, Иван Марчев, Христо Якимов, Симеон Бояджиев

Треньор: Саша Симонович

Главен съдия: Васил Минев