Косово - България 1:1 /видео/

25 Мар 2019 22:35

Отборите на Косово и България играят при резултат 1:1 в европейската квалификация от група "А"на Евро 2020. Васил Божиков беше точен в 39-ата минута с глава, а в 61 мин Зенели изравни след удар от 20 метра. Феновете на препълнените трибуни на стадион "Фадил Вокри" бяха приготвили хореография във всички сектори. Около 200 българи подкрепят "трикольорите", които са разделени между гостуващия сектор и официалната трибуна.

В деветата минута Косово направи голям пропуск. Милот Рашица бе изведен и изпревари за топката Николай Михайлов. Отправи топката към опразнената врата, но Антон Недялков се намеси блестящо и предотврати сигурен гол.

В последвалите моменти срещата много се изнерви и станахме свидетели на няколко груби сблъсъка между играчите на двата отбора. След един такъв Войвода от домакините и Недялков от гостите получиха картони.

В 35-та минута косоварите получиха втория си много добър шанс. След грешка на Симеон Славчев топката бе отнета от Целина и последва негов удар, който бе спасен добре от стража Николай Михайлов.

Четири минути по-късно България удари от нищото. След центриране от корнер на Тодор Неделев, Васил Божиков засече с глава и прати топката в левия ъгъл на вратаря - 1:0.

В 42-та минута страничният съдия сътвори престъпление, след като отсъди смешна засада на Славчев, който се озоваваше сам срещу вратаря. Нашите заиграха много по-уверено.

Само че в ответната атака Михайлов отново се намеси перфектно след нов удар на Рашица. В продължението стражът пак трябваше да се намесва след удар с глава на Войвода, който обаче бе твърде слаб от иначе добра позиция.

Тимът на Косово направи две бързи смени, които дадоха необходимия резултат. В 61-ата минута късметът обърна гръб на националите ни, когато Арбер Зенели получи "щедро" пространство от българската защита и с техничен удар не остави никакъв шанс на безгрешния до този удар Николай Михайлов.