Ман Юнайтед с минимален успех над Лестър

14 Сеп 2019 19:21

Манчестър Юнайтед записа минимална победа срещу госта си Лестър в двубой от 5-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът на стадион "Олд Трафорд" завърши при резултат 1:0. Автор на единственото попадение за "червените дяволи" стана Маркъс Рашфорд, разписал се от бялата точка през първото полувреме.

Манчестър Юнайтед определено няма да има лек сезон. След победата над Челси с 4:0, в Юнайтед взеха само 2 точки от 3 мача, а не са играли с Ливърпул, Манчестър Сити или Тотнъм.

Проблемите са от най-различно естество, но най-вече играчите изглежда нямат толкова вяра в себе си, а мениджърът Оле Гунар Солскяер, колкото и да има потенциал, няма сериозен опит.

Днес също съставът не бе достатъчно убедителен в изявите си на терена.

Проблемите пред мениджъра, свързани със състава са големи. Контузените са почти един титулярен отбор играчи. Бейли, Марсиал, Люк Шоу, Диого Далот Фосу-Менса са с различни травми.

Преди началото на кръга отборът на Лестър заемаше третата позиция във временното класиране. В изиграните си шест контроли през лятната пауза тимът не допусна нито едно поражение.

Днес обаче тимът нямаше късмет в завършващата фаза и не успя да стигне до реализирането на попадение. Единственото такова вкара Рашфорд, разписал се от дузпа след едва 8 минути игра.

В историята на мачовете между Юнайтед и Лестър във Висшата, "червените дяволи" имат доста голямо предимство. Тимът е с актив от 18 победи в 27 мача, докато "лисиците" имат едва 2 успеха.

В среща от същия кръг Тотнъм бе на съвсем различен полюс на настроението, като постигна истински разгром на собствен терен, срещу единайсеторката на Кристъл Палас.

"Шпорите" се наложиха с 4:0, след попадения на Ерик Ламела, Хьон Мин Сон и автогол на Ван Аанхолт.

Всички попадения бяха реализирани още преди 41-ата минута на мача.
Във временното класиране Тотнъм и Юнайтед са с по 8 пункта срещу името си и продължават борбата помежду си за надмощие.