Аталанта надви Милан в голово шоу

09 Дек 2023 21:20

Отборът на Аталанта победи Милан с 3:2 като домакин в двубой от 15-ия кръг на италианската Серия ''А''.

Така бергамаските събраха актив от 23 точки на седмото място в класирането, докато ''росонерите'' са трети с 29 пункта.

Домакините откриха резултата в 38-ата минута. Луукман опита изстрел, при който топката претърпя рикошет в Томори и преодоля Менян - 1:0.

Гостите изравниха в добавеното време на първата част. Жиру стреля с глава при ъглов удар и прати топката в мрежата - 1:1.

В 55-ата минута Де Кетеларе пусна подаване към Луукман, който отбеляза второто си попадение в мача - 2:1.

В 80-ата минута Пулишич потърси подаване в наказателното поле, като Жиру и Калабрия се разминаха с топката, която достигна до Йович, който стреля и възстанови равенството - 2:2.

В добавеното време на срещата Калабрия си изкара втори жълт и съответно червен картон заради фал срещу Алексей Миранчук и така ''росонерите'' останаха с човек по-малко.

Бергамаските стигнаха до победата в края на мача, когато Муриел се разписа с пета за 3:2.

За Аталанта предстои гостуване на Раков в мач от шестия кръг на груповата фаза на Лига Европа, а Милан ще е гост на Нюкасъл в двубой от шестия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.