РБ Лайпциг се справи с 10 от Дортмунд

09 Дек 2023 21:51

Отборът на РБ Лайпциг постигна успех с 3:2 при гостуването си на Борусия (Дортмунд) в двубой от 14-ия кръг на Първа Бундеслига.

''Биковете'' записаха втора поредна победа и се намират на четвъртото място с 29 точки. ''Жълто-черните'' са пети с 25 пункта.

Домакините останаха с човек по-малко още в десетата минута. Опенда бе изведен зад защитата и напредваше сам срещу стража, когато Хумелс го спъна. Първоначално реферът отсъди дузпа и жълт картон за бранителя. След разглеждане с ВАР той промени решението си и бе отсъден фал на границата на наказателното поле, но картонът за Хумелс се промени на червен.

В 32-ата минута гостите поведоха в резултата, когато след корнер Бенсабаини отклони топката в собствената си врата.

В края на първата част Брандт центрира към Зюле, който се озова на отлична позиция и изравни - 1:1.

В 54-ата минута Баумгартнер напредна, навлезе в наказателното поле и подаде на Симонс. Неговият удар бе отразен от Кобел, но при добавката Баумгартнер прти топката в мрежата.

В началото на добавеното време Поулсеон отбеляза трети гол за гостите. Фюлкруг пък оформи крайното 2:3.