Арсенал с класика срещу Борнемут

04 Май 2024 16:48

Отборът на Арсенал победи Борнемут с 3:0 като домакин в двубой от 36-ия кръг на Висшата лига на Англия.

''Топчиите'' записаха четвърти пореден успех в първенството и увеличаха преднината си на върха в класирането. Футболистите на Микел Артета имат актив от 83 точки, а Манчестър Сити е втори със 79 пункта. ''Гражданите'' обаче са с два мача по-малко. ''Черешките'' заемат 10-ата позиция в класирането с 48 точки.

В края на първата част Хаверцт бе изведен зад отбраната и когато се опита да мине покрай Травърс, потърси контакт с вратаря и падна. Дейвид Куут посочи бялата точка, а от ВАР прецениха, че няма очевидна грешка на главния рефер. Букайо Сака с лекота реализира отсъдената дузпа - 1:0.

В 70-ата минута домакините нанесоха решаващия втори удар. Сака, Хавертц и Йодегор разиграха добре, след което след рикошет топката стигна до Райс, който асистира към Тросар. Белгиецът стреля веднага с десния си крак - 2:0.

В добавеното време на срещата Деклан Райс получи топката от Жезус, пое много технично топката, след което стреля в далечния ъгъл за 3:0.

В следващия кръг Арсенал гостува на Манчестър Юнайтед, а Борнемут приема Брентфорд.