Фантастичен Щутгарт повали Байерн

04 Май 2024 19:01

Отборът на Щутгарт се наложи с 3:1 при домакинството си на Байерн (Мюнхен). Двата тима премериха сили в двубой от 32-ия кръг на Първа Бундеслига.

''Швабите'' събраха 67 точки и се доближиха само на две точки от баварците, които засега запазват втората си позиция.

Домакините откриха резултата в 29-ата минута. Стергиу направи прекрасно двойно с Ундав и технично успя да преодолее Нойер за 1:0.

Гостите изравниха след спорна дузпа, която бе отсъдена след падане на Гнабри в наказателното поле. Хари Кейн не сгреши от бялата точка и отбеляза своя гол номер 36 в първенството за този сезон.

В 83-ата минута ''швабите'' отново излязоха напред в резултата. Мвумпа центрира перфектно към непокрития Джеонг, който стреля с глава и успя да преодолее Нойер - 2:1.

В добавеното време на срещата Мвумпа отбеляза трето попадение за радост на домакинските фенове, с което оформи крайното 3:1.

За Байерн предстои изключително важен мач-реванш от полуфиналите на Шампионската лига срещу Реал (Мадрид) на ''Бернабеу''. Първата среща между двата тима в Мюнхен завърши при резултат 2:2. Щутгарт пък ще гостува на Аугсбург в двубой от Бундеслигата.

Резултати и голмайстори от останалите мачове от Бундеслигата, играни по същото време:

Вердер - Мьонхенгладбах 2:2
8' Хак 0:1, 45' Волтемаде 1:1, 65' Волтемаде 2:1, 90+1' Нойхаус (дузпа) 2:2

Волфсбург - Дармщад 3:0
8' Вимер 1:0, 11' Винд 2:0, 90+3' Черни 3:0

Дортмунд - Аугсбург 5:1
4' Мукоко 1:0, 20' Мален 2:0, 29' Мукоко 3:0, 32' Варгас 3:1, 34' Ройс 4:1, 64' Нмеча 5:1