ПСВ Айндховен е новият шампион на Нидерландия

05 Май 2024 17:33
ПСВ Айндховен е новият шампион на Нидерландия Снимка: ЕПА/БГНЕС

ПСВ Айндховен стана шампион на Нидерландия за първи път от 2018-а година.

Отборът на Петер Бош си гарантира титлата два кръга преди края след домакинска победа над Спарта Ротердам с 4:2. За клуба от Айндховен това е 25-а титла в историята му.

ПСВ има само едно поражение до момента и е отбелязал цели 107 попадения в рамките на 32 двубоя. ''Филипсите'' спечелиха първите си 17 мача в първенството и от рано показаха, че това ще е техният сезон.

Днес отборът от Айндховен имаше нужда от една точка, за да си подсигури титлата, но срещата започна по неочакван начин. Метиньо даде аванс на гостите в осмата минута, но автогол на Саид Бакари десет минути след това възстанови равенството. Йохан Бакайоко изведе ПСВ напред в 26-ата минута, а Оливие Боскали имаше лош късмет и също си отбеляза автогол три минути по-късно, за направи резултата 2:2. Домакините поведоха отново с гол на Боскали в 67-ата минута, а крайното 4:2 оформи Джордан Тезе точно 12 минути преди края на редовното време.