Безпощаден Челси прегази Уест Хям

05 Май 2024 18:13

Отборът на Челси прегази Уест Хям като домакин с 5:0 в двубой от 36-ия кръг на Висшата лига на Англия.

''Сините'' записаха втори пореден успех в първенството и вече се намират на седмото място във временното класиране с актив от 54 точки. ''Чуковете'' са девети с 49 пункта.

Домакините поведоха в резултата в 15-ата минута, когато Коул Палмър беше точен с левия крак за 1:0. В 30-ата минута ''сините'' стигнаха до второ попадение, което този път беше реализира от Конър Галахър. В 36-ата минута Челси изпълни ъглов удар, след изпълнението на който Мадуеке прати топката в мрежата за 3:0.

В 48-ата минута резултата набъбна на 4:0. Николас Джаксън вкара на празна врата след подаване на Мадуеке. В 81-ата минута Джаксън отбеляза попадение, с което оформи крайното 5:0 в полза на Челси.

За футболистите на Маурисио Почетино предстои гостуване на Нотингам Форест, а Уест Хям ще посрещне Лутън.