Победа и загуба за Марица U17

06 Юни 2019 16:28

Отборът на Марица (Пловдив) за девойки младша възраст до 17 години (родени през или след 2002 година) започна с победа националните финали на Държавното първенство по волейбол до 17 години. Финалите се провеждат в зала Люлин в София.

Момичетата на Атанаска Никифорова стартираха с успеха в група Б срещу Локомотив (София) с 3:2 (22:25, 21:25, 25:23, 25:20, 15:11) след пълен обрат от 0:2 и 21:23 в третия гейм до 3:2.

Таня Трендафилова стана най-резултатна за победителките с 15 точки, следват Анета Петрова и Атанаска Бекярова, които завършиха с еднакъв брой точки по 13. Топреализатор в двубоя стана Благовеста Миланова от Локомотив с 21 точки.

Отборът на Марица (Пловдив) за девойки младша възраст до 17 години (родени през или след 2002 година) загуби втория си мач от група Б на националните финали на Държавното първенство по волейбол до 17 години. Финалите се провеждат в зала Люлин в София.

Маричанки спечелиха първия гейм, но загубиха от Бдин-Вида (Видин) с 1:3 (26:24, 25:20, 25:23, 25:22).

Топреализатор в двубоя стана Мерилин Николова с 35 точки. Стилияна Чакърова стана най-резултна за Марица с 16 точки, следвана от Атанаска Бекярова с 15.

Момичетата на Атанаска Никифорова ще търсят задължителна победа срещу лидера в групата Перун (Варна), за да се класират за полуфиналите. Двубоят е днес, от 17:30 б.в. в зала Люлин в София.