Академик Пд загуби от Балкан (снимки)

01 Ное 2021 20:54

Академик загуби домакинството си на Балкан в среща от четвъртия кръг в НБЛ с 63:99.
Двубоят беше първи с публика за Академик през този сезон. Феновете имаха възможност да се снимат с купите спечелeни от тима през миналия сезон от второто място в Балканската лига и третото място в НБЛ.
За Академик в игра се завърна Николай Николов.
Лошо започна първата четвърт за пловдивчани и Балкан успя да я спечели с 28:13. Втората четвърт също завърши при 28:13 за гостите, а на полувремето резултатът беше 56:26 за Балкан.
В третата четвърт Балкан спечели с 21:18, а четвъртата завърши при 22:19 за Балкан. Така Академик загуби с 63:99.
Най-резултатен за Академик стана Васил Бачев с 11 точки, а по 9 добавиха Ефе Юртлу и Неманя Бешович.
За Балкан най-резултатен стана Дерик Маркс с 16 точки.
За Академик в събота предстои гостуване на Левски в София в среща от петия кръг в НБЛ.