Ботев е аут от Европа, Жрински сложи край на ''жълто-черната'' приказка (ВИДЕО)

15 Авг 2024 19:59

Отборът на Ботев (Пловдив) отпадна от Лигата на конференциите, след като допусна поражение с 0:2 от босненския Жрински Мостар като гост. Така ''жълто-черните'' приключиха с участието си в европейските клубни турнири с общ резултат 2:3.

Вратарят на "жълто-черните" Ханс Кристиан Бернат спаси дузпа, изпълнена от Франо Млинар в 22-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на стража на Ботев Пд. Жрински поведе в резултата в 39-ата минута, когато след центриране на Керим Мемия, Нардин Мулахусейнович вкара с глава. Две минути по-късно Антоан Конте бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Матия Малекинушич. Седем минути преди края на редовното време на мача Жрински реализира втори гол след пробив по лявото крило на Марио Чуже, завършил с пас по трева към Томислав Киш, който се разписа с удар в долния десен ъгъл.

В 7-ата минута се откри добра възможност пред Ботев. Ивелин Попов копна топката зад гърба на защитата, а Мартин Секулич имаше шанс да отклони кълбото към вратата. Вместо това топката тупна пред вратаря на Жрински, който внимаваше и изби в корнер. От последвалия ъглов удар Ивелин Попов центрира, а Антоан Конте стреля с глава към първа греда. Стражът Марич внимаваше и блокира.

В 21-ата минута домакините стигнаха до страхотен шанс, след като Нардин Мулахусейнович засече с глава центриране от левия фланг. При удара той бе фаулиран от Ханс Кристиан Бернат и съдията Роб Хенеси отсъди дузпа. Зад топката застана Франо Млинар, който стреля към долния десен ъгъл, но вратарят на Ботев Пд се хвърли и спаси удара от бялата точка в 22-ата минута!

В следващите минути натискът на домакините от Мостар продължи и се налагаше "жълто-черните" да се защитават. В 28-ата минута шут от пряк свободен удар на Антонио Иванчич бе спасен от Бернат.

В 37-ата минута Мулахусейнович направи сериозен пропуск, останал сам в наказателното поле на Ботев. Той потърси удар към далечния ъгъл по земя, но топката премина покрай вратата.

Две минути по-късно нищо не можеше да спаси Ботев да инкасира попадение. Мулахусейнович беше изпуснат от защитата на пловдивчани и от близка дистанция прониза Бернат.

В 41-ата минута Ботев Пд понесе нов много тежък удар, тъй като Антоан Конте бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Мулахусейнович!

Ботев Пловдив имаше страхотен шанс в добавеното време на първото полувреме, когато Кристиан Нвачукву проби в половината на Жрински Мостар и изведе Самуел Акере, но неговият удар бе спасен от Марко Марич. Секунди по-късно Акере получи прехвърлящо подаване и опита да стреля с глава, но топката попадна в ръцете на вратаря на босненския тим.

В 52-рата минута Бернат реагира добре при опасен удар на Милнар от фаул, насочен в горния десен ъгъл. Жрински натисна Ботев е неговата половина в търсене на втори гол.

В 64-ата минута Тичинович отправи много коварен шут към вратата на канарчетата, който профуча покрай гредата. Мулахусейнович беше близо до втори гол в мача в 67-ата минута. Меко подаване зад гърба на защитата намери нападателя, който овладя и си отвори коридор на удар. За радост на Ботев топката не намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Ботев Пд остави доста пространство вдясно на отбраната си. Оттам проби Марио Чуже, който нахлу към наказателното поле и сви топката за Томислав Киш, който бе оставен сам в наказателното поле и с удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ботев Пд - 2:0 за Жрински Мостар!

Половин минута след началото на добавеното време на срещата Вини Трибуле заби топката в мрежата на босненците, но попадението му не бе зачетено заради засада.