Локомотив завърши 2023-а година с лесна победа срещу Пирин (СНИМКИ и ВИДЕО)

11 Дек 2023 14:07
Локомотив завърши 2023-а година с лесна победа срещу Пирин (СНИМКИ и ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши подобавaщо 2023-а година с домакински успех над Пирин (Благоевград) с 3:0 в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за ''смърфовете'' отбелязаха Алфа Конте (51'), Бабакар Дион (54') и Георги Минчев (64').

''Черно-белите'' ще зимуват на четвъртото място в първенството с актив от 38 точки, а благоевградчани остават 14-и с 16 пункта.

Първото добро положение в мача дойде в шестата минута, когато Георги Минчев проби през центъра и пробва късмета си от около 20-ина метра, но стреля над вратата на Максим Ковальов. В десетата минута Локомотив имаше нова възможност да отбележи, след като Джовани получи топката на границата на наказателното поле, откри си пространство и шутира с по-слабия си ляв крак, но в аут. Минута по-късно Юго Комано бе изведен очи в очи с Динко Хоркаш, но хърватинът бе заел добра позиция и се справи с удара на французина.

След малко повече от четвърт час дойде и още едно положение за домакина - Дион разигра добре с Камдем и от десетина метра стреля ниско по тревата. Ковальов обаче внимаваше и изби в ъглов удар. В 30-ата минута Пирин отвърна - Дюлгеров случайно се озова на върха на атаката, обърна се и стреля от малък ъгъл, но Хоркаш прояви вещина и спаси.

В 34-ата минута Евандро пробва късмета си от далечна дистанция, но ударът му бе слаб и неточен. Седем минути по-късно Бабакар Дион проби отдясно и центрира към Георги Минчев, който стреля с глава, но на сантиметри встрани от вратата на Пирин.

В 47-ата минута Алфа Конте проби отдясно и пробва центриране, Максим Ковальов не се намеси добре и изби в краката на Джовани, който финтира Иван Тасев и стреля от място, но сантиметри го разделиха от гола.

Четири минути след това Локомотив Пловдив излезе напред в резултата. След центриране от статично положение се стигна до разбъркване в наказателното поле на Пирин, Ефе Али пое топката и елиминира двама противникови играчи, след което центрира към Алфа Конте, който с изключително красив ножичен удар в долния ляв ъгъл се разписа за 1:0.

Три минути трябваха на Локомотив да удвои преднината си. Дион получи на крилото и навлезе към наказателното поле, където с прецизен удар в далечния ъгъл покачи на 2:0.

В 56-ата минута домакините имаха още една изключителна възможност за попадение. След центриране от корнер Димитър Илиев успя да нанесе удар с десния крак, който обаче срещна напречната греда.

В 64-ата минута Локомотив получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Мартин Бачев срещу Георги Минчев. Действията на защитника бяха доста неразчетени, защото фаулът беше извършен на аутлинията. Зад топката застана потърпевшият Минчев, който стреля силно под горната греда и не остави никакви шансове на вратаря.

В 70-ата минута Пирин можеше да намали изоставането си. Аймен Суда получи в наказателното поле, но не успя да преодолее Динко Хоркаш, който парира в корнер.

В 73-ата минута Иван Тасев направи хубав пробив отдясно и навлезе в наказателното поле, където бе съборен от Ефе Али, което доведе до дузпа за "орлетата". С изпълнението се нагърби Аймен Суда, който стреля в десния ъгъл на средна височина, а Динко Хоркаш предугади намеренията му и изби в корнер.

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш – 44. Ангел Лясков, 12. Ефе Али, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 21. Евандро, 10. Джовани, 17. Алфа Конте, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К), 9. Георги Минчев

Резерви: Кристиан Томов – 5. Тодор Павлов, 6. Христо Иванов, 11. Петър Андреев, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 33. Георги Каракашев

Треньор: Александър Томаш

Пирин: 12. Максим Ковальов – 83. Христо Попадийн, 38. Александър Дюлгеров (К), 29. Мартин Бачев, 27. Георги Върбанов, 4. Айуб Абу, 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Аймен Суда, 11. Иван Тасев, 17. Борис Тютюков, 19. Юго Комано

Резерви: 21. Йордан Димитров – 7. Владимир Медвед, 8. Дмитро Семенив, 9. Станислав Костов, 10. Даниил Кондраков, 16. Мартин Георгиев, 25. Илиан Костов, 30. Любомир Тодоров, 31. Александър Бучков

Треньор: Иво Тренчев