Черно море надделя над Локомотив след обрат на ''Лаута'' (СНИМКИ И ВИДЕО)

19 Авг 2024 20:14
Черно море надделя над Локомотив след обрат на ''Лаута'' (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Черно море се наложи над Локомотив (Пловдив) с 2:1 на ''Лаута'' в двубой от петия кръг на efbet Лига. Мачът бе ръководен от Васимир Ел-Хатиб. И трите гола в срещата паднаха през втората част.

''Смърфовете'' поведоха в резултата чрез Жулиен Лами, но варненци направиха пълен обрат след попадения на Исмаил Иса и Влатко Дробаров.

''Моряците'' събраха актив от 10 точки и заемат четвъртото място в класирането, докато ''черно-белите'' са девети със 7 пункта.

В следващия кръг Локомотив гостува на Септември (София), а Черно море се изправя срещу Крумовград във Варна.

В 9-ата минута Димитър Илиев сви топката в наказателното поле към Лами, който стреля силно. Ако не бе отличният шпагат на Виктор Попов, то Локомотив почти сигурно щеше да стигне до гол. Две минути по-късно "моряците" отговориха с еднотипна ситуация в наказателното поле на пловдивчани. Топката попадна на крака на Сула, който стреля силно, но Пешов постави тялото си на пътя на удара.

В 25-ата минута "моряците" бяха близо до гол, след като Асен Дончев центрира от фал към Живко Атанасов на далечната греда, защитникът засече, Кристиан Томов изби в тялото на Георги Каракашев, а Влатко Дробаров не се ориентира добре и не нанесе удар, но секунди по-рано бе отсъдено нарушение на Даниел Димов, така че евентуален гол нямаше да бъде признат. В ответната атака Локомотив Пловдив също стигна до опасна ситуация, след като Жулиен Лами проби отдясно и центрира отстро към наказателното поле на Черно море, а Пламен Илиев излезе неразчетено и единствено лошата ориентация на Димитър Илиев спаси гостите от допускането на гол. В 33-ата минута Жулиен Лами напредна през центура, пусна за Христо Иванов, който продължи наляво за Николас Пенев, а той остави за Ангел Лясков, левият бек си размени двойно подаване с Димитър Илиев, след което нанесе точен удар към близкия десен ъгъл, но Пламен Илиев бе заел добра позиция и безпроблемно отрази шута на Лясков.

В 41-вата минута Димитър Илиев пробва късмета си директно от пряк свободен удар от далечно разстояние, но опитът на капитана на "смърфовете" прелетя над вратата на Пламен Илиев.

Минута по-късно Черно море пропусна най-чистото голово положение от началото на срещата. Пред Асен Дончев се откри златна възможност да даде аванс на гостите, след като получи хубаво подаване от Мазир Сула, а Кристиян Пешов и Хорхе Сегура го изпуснаха, остана сам срещу Кристиан Томов, но отблизо стреля право в тялото на вратаря.

Второто полувреме започна с удари в аут на Сула и Димитър Илиев. В 50-ата минута с голяма доза късмет топката достигна до Брено Тейшейра, чийто удар беше отразен по много добър начин от Кристиан Томов. Имаше шанс и за добавка на Мазир Сула, но нападателят се сблъска с вратаря на Локомотив и бе отсъдено нарушение в атака.

В 57-ата минута много опасен удар на Христо Иванов, насочен в горния ляв ъгъл на вратата, премина на сантриметри покрай гредата.

В 62-рата минута Черно море не успя да се възползва от добра контраатака и на свой ред беше хванат на контра. Георги Каракашев изнесе топката през центъра и подаде към Жулиен Лами в предни позиции, който вдигна глава към вратата и с мощен удар опъна мрежата на Пламен Илиев за 1:0.

В 69-ата минута Васил Панайотов получи подаване отляво и нанесе силен удар от близка дистанция, но прати топката високо над вратата. Само няколко секунди след това Исмаил Иса бе изведен отляво в наказателното поле, но топката се удари от външната страна на мрежата.

В 75-ата минута Черно море логично стигна до изравнително попадение. Дуду отигра добре топката на десния фланг и центрира топката към наказателното поле, където най-високо се извиси Исмаил Иса, който нанесе удар с глава, Кристиан Томов спаси, но при добавката нямаше какво да спре Иса - 1:1.

Много бързо след това Черно море достигна до пълен обрат. Това се случи в 82-ата минута. Точен с глава при центриране от корнер бе Влатко Дробаров. Бранителят се възползва от перфектно центриране на Сула от корнер и неточност на Паскалев, който изпусна Дробаров.

Локомотив Пд: 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов, 17. Николас Пенев, 14. Димитър Илиев (К), 99. Жулиен Лами

Резерви: 1. Даниел Амбарцумян – 5. Тодор Павлов, 9. Мичи Нтело, 10. Мартин Петков, 12. Ефе Али, 19. Мартин Хайдаров, 20. Милош Петрович, 21. Владимир Медвед, 75. Йоан Н‘зи

Треньор: Любослав Пенев

Черно море: 33. Пламен Илиев – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 8. Асен Дончев, 6. Виктор Попов, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К), 11. Дуду, 10. Мазир Сула, 7. Брено Тейшейра

Резерви: 84. Християн Славков – 4. Росен Стефанов, 5. Начо Паис, 9. Исмаил Иса, 13. Клаудиу Кешеру, 17. Мартин Милушев, 23. Едгар Пашеко, 29. Берк Бейхан, 39. Николай Златев

Треньор: Илиан Илиев