Локомотив с поражение от ЦСКА 1948 на ''Лаута'' (СНИМКИ И ВИДЕО)

19 Сеп 2024 16:07

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби домакинството си на ЦСКА 1948 с 0:2. Двата тима премериха сили на ''Лаута'' в двубой от деветия кръг на efbet Лига. Попаденията за столичани отбелязаха Марио Илиевски (71') и Бирсент Карагарен (78').

''Черно-белите'' не успяха да стигнат до победата в трети пореден мач. Така футболистите на Любослав Пенев вече са седми в класирането с актив от 12 пункта. ЦСКА 1948 е шести с 12 точки, но е с по-добри показатели в преките двубои срещу пловдивчани.

В следващия кръг Локомотив посреща Крумовград, а ЦСКА 1948 ще приеме Ботев (Пловдив).

В 15-ата минута ЦСКА 1948 беше близо до гола. Евгений Сердюк беше изведен зад гърба на защитата. Той показа добра скорост, преодоля и вратаря, но не успя да прати топката в мрежата от сравнително малък ъгъл.

В 23-ата минута Радослав Кирилов надигра Тодор Павлов и Йоан Н`зи, но изстрелът му се отби в страничния стълб на вратата, пазена от Томов.

В 27-ата минута Талис сгреши. Халфът поиска фаул, но главният съдия Георги Давидов подмина претенциите му. Това позволи на Н'зи да шутира от дъгата на наказателното поле. Ударът бе слаб и не затрудни по никакъв начин стража Алекс Божев.

В началото на втората част топката стигна до Радослав Кирилов до дъгата на наказателното поле и той отправи мощен изстрел, който обаче бе отразен от Томов. Локомотив Пловдив отговори с добър пробив на Жулиен Лами, който обаче прибърза с подаването към Христо Иванов в наказателното поле.

В 55-ата минута отново Ради Кирилов беше най-активният от всички футболисти на терена. Негов мощен изстрел под горната греда беше избит в корнер от стража Кристиан Томов. Четири минути по-късно Бирсент Карагарен се възползва от неориентирани действия на Ангел Лясков. Бившият футболист на Локомотив нанесе удар, при който Томов реагира и се намеси добре. Не бяха изминали и 20 секунди от появата в игра на Касиано Бузон и нападателят стигна до удар в 66-ата минута. Той имаше необходимата сила, но беше насочен право в обсега на вратаря на Локомотив, който улови топката.

В 71-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Бирсент Карагарен подаде към включилия се в предни позиции Фуртадо. Той проби по десния фланг и центрира към наказателното поле. Тодор Павлов не действа добре в ситуацията и се размина с топката, а зад него се бе позиционирал Марио Илиевски, който овладя и с удар под гредата преодоля Томов.

Три минути след това гостите можеха да вкарат втори гол, но страничния стълб на вратата, пазена от Томов, спаси "смърфовете" от попадение.

В 78-ата минута бившият играч на Локомотив Пловдив Бирсент Карагарен вкара изящен гол с изстрел от голяма дистанция.

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Камдем, 21. Владимир Медвед, 7. Данило Полонский, 14. Димитър Илиев - К, 99. Жулиен Ели Лами, 75. Йохан Н'зи, 5. Тодор Павлов, 6. Христо Иванов

Резерви: 88. Мартин Луков, 19. Мартин Хайдаров, 4. Мартин Паскалев, 33. Георги Каракашев, 9. Ефе Али, 22. Ивайло Иванов, 16. Кристиян Пешов, 10. Мартин Петков, 17. Николас Пенев

Треньор: Любослав Пенев

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 10. Радослав Кирилов - К, 28. Неделко Пишчевич, 7. Талис, 14. Теодор Иванов, 9. Бирсент Карагарен, 2. Джонатан Перейра, 25. Евгений Сердюк, 22. Реян Даскалов, 91. Райън Бидунга, 19. Стив Фуртадо

Резерви: 1. Петър Маринов, 61. Октавио Мантека, 6. Радослав Илиев, 77. Симеон Александров, 58. Марто Бойчев, 40. Марио Илиевски, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи

Треньор: Валентин Илиев

Съдия: Георги Давидов

ВАР: Васимир Маруан Ел-Хатиб