Байерн писа четворка на Щутгарт

Отборът на Байерн Мюнхен успя да се наложи категорично с 4:0 над Щутгарт в двубой от седмия кръг на Първа Бундеслига.

Така футболистите на Венсан Компани прекъснаха серията си от три мача без победа. Баварците са на върха в класирането заради по-добрата си голова разлика от РБ Лайпциг. Двата тима имат по 17 точки. Швабите пък са девети с 9 пункта.

Байерн откри резултата в 57-ата минута, когато Хари Кейн шутира от далечна дистанция за 1:0. Само четири минути по-късно Кейн порази целта за втори път - 2:0. Суперзвездата на Байерн оформи хеттрика си в 80-ата минута. Кингсли Коман пък се разписа за 4:0 в 89-ата минута.

И за двата отбора предстоят тежки мачове от третия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Байерн ще гостува на Барселона, Щутгарт е гост на Ювентус.