Борнемут се справи с десет от Арсенал

Отборът на Арсенал допусна първа загуба в Премиър лийг, след като падна от Борнемут с 0:2 като гост на ''Виталити Стейдиъм''. Двата тима премериха сили в двубой от осмия кръг на Висшата лига на Англия.

''Артилеристите'' останаха с човек по-малко в 30-ата минута на срещата, след като Салиба получи директен червен картон след преглед с ВАР заради нарушение срещу Еванилсон, който се откъсваше сам срещу вратаря.

В 72-ата минута домакините поведоха в резултата. Джъстин Клуйверт отигра технично с пета за Райън Кристи, който с левия крак прати неспасяемо топката в мрежата.

Възпитаниците на Андони Ираола удвоиха преднината си седем минути по-късно, когато Клуйверт се отбеляза гол от дузпа.

''Черешките'' записаха третата си победа от началото на сезона и се намират на десетото място с 11 точки. Лондончани остават трети със 17 пункта.

Борнемут ще гостува на Астън Вила в следващия кръг от първенството. Арсенал пък ще се изправи срещу Шахтьор Донецк в Англия в двубой от третия кръг на основната фаза на Шампионската лига.