Лацио надхитри Рома в Дербито на Рим (ВИДЕО)

19 Мар 2023 21:21

Лацио подчини Рома и триумфира с 1:0 в Дерби дела Капитале. Сблъсъкът от 27-ия кръг на Серия А беше решен от попадението на Матиа Дзакани през второто полувреме. „Джалоросите“ останаха с човек по-малко още в 32-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Рожер Ибаньес.

Първите минути преминаха сравнително спокойно. След около четвърт час игра страховит удар на Вайналдум мина съвсем малко над напречната греда. Около пет минути по-късно дойде и най-чистият голов шанс - Андерсон се озова на добра позиция сам срещу Патрисио, но португалският страж запази хладнокръвие и спаси.

Точно след изминаването на половин час игра Роджер Ибаниес, който имаше жълт картон, не овладя добре една топка, тя бе поета от Милинкович-Савич и със следващото си действие бранителят спъна сърбина. За главният съдия Давиде Маса остана само да му извади втори жълт картон.

Минути след червения на Ибанес се стигна до стълкновение между Манчини и Дзакани, които едвам бяха разтървани от своите съотборници.

Луис Алберто нанесе много опасен удар в 53-ата минута, но Руи Патрисио имаше други планове и изби топката в корнер.

Педро Родригес направи чудесен пробив в 63-ата минута, след което остана сам срещу Руи Патрисио и стреля, но вратарят на Рома отново успя да избие топката в корнер.

Минута по-късно пред Фелипе Андерсон се откри много добра възможност, но Руи Патрисио отново бе на мястото си и спаси.

Лацио все пак поведе с 1:0 в 65-ата минута, когато Фелипе Андерсон асистира за попадението на Матиа Дзакани.

Николо Казале си отбеляза нелеп автогол в 67-ата минута, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада на Крис Смолинг в хода на атаката.

Иван Проведел направи блестящо спасяване в 77-ата минута, спасявайки удара на Леонардо Спинацола.

Пред Матео Канчелиери се откри много добра възможност в 85-ата минута, но ударът му в последния момент бе блокиран от защитник на Рома.

Така за първи път от 11 години Лацио постигна дубъл над Рома в Серия А.

Лацио излезе на второ място във временното класиране с 52 точки, докато Рома е пети с 47 точки.