Валентина Димитрова финишира на 31-о място в преследването от СК по биатлон в Хохфилцен

09 Дек 2023 18:04

Валентина Димитрова успя да финишира на 31-а позиция в преследването на 10 км за жени от втория кръг за сезона на Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

Димитрова повали 18 от 20 мишени и завърши за 33:33.7 минути, на 3:49.1 от победителката Елвира Йоберг от Швеция.

Йоберг измина трасето за 29:44.6 минути със само един пропуск в първата от четирите си стрелби. Лаки Хаки-Грос от Швейцария победи с финален спринт Ингрид Тандреволд от Норвегия, за да спечели втората позиция. Тя завърши на 11.2 секунди зад Йоберг с една пропусната мишена, а Тандреволд е на 13.9 секунди също с една грешка в стрелбата.

В генералното подреждане за Световната купа след пет състезания начело излезе Ингрид Тандреволд с 271 точки, пред Лу Жанмоно (Франция) с 251 точки и Лиза Витоци (Италия) с 249. Валентина Димитрова взе точки в четвърти пореден старт и с 54 се нарежда 32-а в класирането.