Айнтрахт направи Байерн за смях, вкара му пет гола

09 Дек 2023 18:30

Айнтрахт нанесе на Байерн първата загуба в Бундеслигата от началото на сезона и го направи по впечатляващ начин. Тимът от Франкфурт разби баварците с 5:1 и накара Томас Тухел да си задава доста въпроси. Домакините изиграха много силен мач, но и защитата на Байерн помогна за много голове във вратата на Мануел Нойер.

Омар Мармуш откри резултата в 12-ата минута, а Ерик Дина Ебимбе удвои аванса след половин час игра. Уго Ларсон отбеляза третия гол преди Йошуа Кимих да върне едно попадение малко преди почивката. Ебимбе се разписа за втори път в началото на втората част, а Ансгар Кнауф направи резултата 5:1 в 60-ата минута.

За последен пък Байерн допусна пет гола в Бундеслигата отново във Франкфурт през ноември 2019 г. След днешната си загуба тимът на Тухел остана на три точки зад лидера Байер Леверкузен, който утре има тежко гостуване на третия в класирането Щутгарт.

Резултати и голмайстори от останалите мачове от Бундеслигата, играни по същото време:

Вердер - Аугсбург 2:0
39' Щарк 1:0, 65' Дукш 2:0

Волфсбург - Фрайбург 0:1
74' Грегорич 0:1

Унион Берлин - Мьонхенгладбах 3:1
24' Фоланд (дузпа) 1:0, 50' Холербах 2:0, 75' Кауфман 3:0, 77' Плеа 3:1

Хайденхайм - Дармщад 3:2
42' Шьопнер 1:0, 52' Скаркер 1:1, 60' Малоуни (автогол) 1:2, 69' Майнка 2:2, 71' Майнка 3:2