Черно море загуби гостуването си на Берое

09 Мар 2024 19:49

Отборът на Берое се наложи с 2:0 над Черно море в Стара Загора в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига.

Заралии събраха 28 точки и вече са на 11-ото място в класирането. Варненци остават на втората позиция с актив от 51 точки, колкото има и лидера Лудогорец, който обаче е с два изиграни мача по-малко от ''моряците''.

Домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар рано в двубоя. Жорди Говеа хвърли дълъг тъч към наказателното поле на гостите, където Себастиан Вия овладя с гръб, след което се обърна и отправи удар. Топката рикошира в ръката на Влатко Дробаров, а съдията Михаел Павлов посочи бялата точка. Вия се нае с изпълнението на дузпата и прати топката в долния ляв ъгъл в 12-ата минута - 1:0.

Заралии удвоиха преднината си в 37-ата минута. Франсиско Сагардия бе изведен по лявото крило на нападението на Берое. Нападателят на домакините надбяга Дробаров и центрира към Сегундо Пачаме, който овладя и изпрати топката мощно точно под напречната греда - 2:0.

В следващия кръг Берое приема Ботев (Враца), а Черно море е домакин на ЦСКА 1948.