Арсенал излезе начело в Англия

09 Мар 2024 21:57

Арсенал постигна труден успех с 2:1 над Брентфорд като домакин в мач от 28-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Футболистите на Микел Артета записаха осма поредна победа в шампионата. ''Артилеристите'' вече са на първото място във временното класиране с актив от 64 точки. ''Пчеличките'' заемат 15-ата позиция с 26 пункта.

За Арсенал предстои домакинство на Порто в двубой реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. В първата среща ''артилеристите'' допуснаха поражение с 0:1 в Португалия. Брентфорд пък ще гостува на Бърнли в мач от първенството.

В 19-ата минута Бен Уайт центрира, топката стигна до главата на Райс и след това се озова в мрежата - 1:0.

Гостите изравниха в края на първото полувреме. Вратарят на домакините Рамсдейл се забави с изчистването на топката. Уиса се доближи до него и стражът заби топката в играча на противника, а кълбото отиде във вратата - 1:1.

В 86-ата минута домакините стигнаха до така важния втори гол. Центриране на Уайт и отличен удар с глава на Хаверц направиха резултата 2:1.