Верстапен най-бърз в квалификацията за Гран При на Австралия

23 Мар 2024 09:11
Верстапен най-бърз в квалификацията за Гран При на Австралия Снимка: БГНЕС

Трикратният световен шампион Макс Верстапен спечели отново полпозишън, след като бе най-бърз в квалификациите преди Гран При на Австралия. Пилотът на Ред Бул постигна третия си полпозишън през новия сезон във Формула 1.

Верстапен даде най-добро време от 1:15.915. Карлос Сайнц с Ферари ще потегли втори утре, след като изостана на 0.270 от лидера. Битката за третото място в квалификацията спечели Серхио Перес с другата кола на Ред Бул, който беше по-бърз от Ландо Норис с Макларън и Льоклер с Ферари.

Голямото разочарование в квалификацията преди Гран при на Австралия бе пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън, който остана с 11-то време.

Финалното състезание за Гран При на Австралия в Мелбърн е в неделя от 6:00 часа българско време.