Манчестър Сити разгроми Астън Вила

04 Апр 2024 00:18

Манчестър Сити победи убедително Астън Вила с 4:1 като домакин в двубой от 31-ия кръг на Висшата лига на Англия.

''Гражданите'' вече имат 67 точки и заемат третото място в класирането. Вила е на четвъртата позиция с 59 пункта.

Домакините откриха резултата в 11-ата минута, когато Родри завърши перфектна атака, преминала през Фодън и Доку.

Гостите изравниха в 20-ата минута. Хубаво двойно подаване с Морган Роджърс изведе Джон Дюран в наказателното поле и той с техничен изстрел в далечния ъгъл преодоля Ортега - 1:1.

В добавеното време на първата част Фодън изпълни пряк свободен удар, като успя да прекара топката между стената и да прати кълбото в мрежата - 2:1.

В 62-ата минута Родри и Фодън матираха защитата на гостите. Испанецът показа перфектна техника, за да се освободи пред пеналта, а великолепното му подаване стигна до Фодън, който я прати в мрежата за 3:1.

Хеттрикът на Фодън стана факт в 69-ата минута. Недоразумение в защитата на Вила доведе до това топката да попадне в крака на английския национал, който с безмилостен удар заби под гредата - 4:1.

В следващия кръг Манчестър Сити гостува на Кристъл Палас, а Астън Вила приема Брентфорд.