Интер не надви Каляри у дома, но е на победа срещу Милан от титлата

15 Апр 2024 00:06

Интер записа изненадващо 2:2 срещу Каляри като домакин в двубой от 32-ия кръг на италианската Серия ''А''.

Това обаче не е проблем за футболистите на Симоне Индзаги, тъй като те може да триумфират с титлата още в следващия си мач, който е срещу Милан. Ако ''нерадзурите'' спечелят в дербито, то официално ще са шампиони. Ако пък тази вечер Интер беше надвил Каляри, то и равенството щеше да бъде достатъчно срещу ''росонерите''.

Домакините поведоха в резултата в 12-ата минута. Дарман изведе Алексис Санчес, след което той поаде към Тюрам, който с лекота засече в мрежата - 1:0.

В 64-ата минута последва атака на гостите, която беше завършена по отличен начин от Шомуродов - 1:1.

При едно центриране в наказателното поле на Каляри Фратези засече, след което топката срещна лявата ръка на Джери Мина. Съдията посочи бялата точка, а Чалханоолу не сбърка - 2:1 за Интер.

В 84-ата минута гостите отново изравниха. Виола се разписа след подаване на Лападула. От повторенията останаха съмнения, че Лападула е играл с ръка при овладяването на топката, но съдиите не реагираха.

Интер заема първото място с 83 точки, а Каляри заема 14-ата позиция с 31 пункта.