Ливърпул се провали в дербито с Евертън

25 Апр 2024 00:22

Отборът на Евертън се наложи с 2:0 над Ливърпул на ''Гудисън Парк'' в мач от Висшата лига на Англия.

''Карамелите'' записаха втори пореден успех в първенството и заемат 16-ото място в класирането с 33 точки. ''Червените'' се намират на втората позиция в таблицата със 74 пункта.

Домакините откриха резултата в 27-ата минута. Калвърт-Люин изпълни фаул, Конате не изчисти добре, а това даде шанс на Брантуейт да играе с глава. Мак Алистър изчисти отново, но след това ''карамелите'' върнаха топката в наказателното поле. След куп рикошети тя стигна до Бантуейт, котйо я промуши под плонжа на Алисон - 1:0.

''Карамелите'' стигнаха до корнер в 58-ата минута, който им донесе гол. Трент Александър-Арнолд действа изключително лошо при подреждането си, което позволи на Калвърт-Люин да се извиси и да прати топката с глава в мрежата - 2:0.

В следващия кръг Евертън приема Брентфорд, а Ливърпул гостува на Уест Хям.