Манчестър Юнайтед стигна до труден обрат над последния

25 Апр 2024 00:25

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Шефилд Юнайтед с 4:2 в отложен двубой от 29-ия кръг на Висшата лига на Англия.

''Червените дяволи'' събраха 53 точки на шестото място в класирането, а ''остриетата'' се намират на последното 20-о място с 16 пункта.

Гостите откриха резултата в 35-ата минута. Каземиро подаде лошо на Андре Онана, който прати топката в краката на Джейдън Богъл и фланговият играч на ''остриетата'' се възползва от подаръка - 0:1.

В 42-ата минута домакините изравниха. Хари Магуайър беше оставен непокрит след центриране от левия фланг на Гарначо и отклони топката с глава за 1:1.

В 50-ата минута хубава атака на гостите завърших с пас на Бен Осбърн към Бен Бреретон и нападателят не сбърка - 1:2.

''Червените дяволи'' отново изравниха след попадение на Бруно Фернандеш от дузпа в 61-ата минута. Тя беше отсъдена заради нарушение срещу Хари Магуайър.

В 81-ата минута Коби Мейну асистира на Бруно Фернандеш, който със свиреп удар извън наказателното поле матира Фодерингам - 3:2.

Четири минути по-късно Бруно Фернандеш пусна страхотно подаване към Расмус Хьойлунд, който от чиста позиция оформи крайното 4:2.

В следващия кръг Манчестър Юнайтед приема Бърнли, а Шефилд Юнайтед гостува на Нюкасъл.