Жирона направи Реал шампион след знаменит обрат срещу Барселона

04 Май 2024 22:14

Жирона победи Барселона с 4:2 в каталунското дерби от 34-ия кръг в Ла Лига. Загубата за "блаугранас" пък означава, че Реал Мадрид официално е шампион на Испания. За домакините постижението е двойно, защото те вече със сигурност остават в топ 4 и ще играят в Шампионска лига през следващия сезон.

Мачът започна ударно с красив гол на Андреас Кристенсен още в третата минута, но минута по-късно Артьом Довбик изравни.

В добавеното време на първата част Роберт Левандовски отново даде аванс на своя тим с точно изпълнение на дузпа.

След почивката започна шоуто на футболистите на Мичел.

Порту изравни резултата в 65-ата минута след груба грешка на Сержи Роберто. Само две минути по-късно Мигел Гутиерес вкара за 3:2 и направи пълен обрат.

Черешката на тортата постави отново Порту в 75-ата минута с грандиозен гол от воле.

Така Жирона събра 74 пункта и измести Барселона от второто място. "Блаугранас" пък са с точка по-малко, а при класиране извън топ 2 няма да участва в мачовете за Суперкупата на Испания през следващия сезон.