Откриващият двубой на Европейското влезе в историята

15 Юни 2024 12:45

Откриващият двубой на Евро 2024 между отборите на Германия и Шотландия влезе в историята на европейските първенства. Това е първият мач, в който се случват три неща в рамките на 90 минути - автогол, червен картон и отбелязана дузпа.

Германия започна домакинството си на големия форум с категорична победа с 5:1 над Шотландия.

Бундестимът реши всичко в своя полза още през първото полувреме. Флориан Виртц откри резултата в 10-ата минута, а Джамал Мусиала удвои преднината на домакините девет по-късно. Малко преди края на първата част Райън Портиъс получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Илкай Гюндоган в наказателното поле. Кай Хавертц се нагърби с изпълнението на дузпата и не сбърка. През второто полувреме Германия реализира още два гола чрез Никлас Фюлкруг (68') и Емре Джан (90+3'), а между тях Антонио Рюдигер (87') си отбеляза автогол.