Австрия се наложи над Полша

21 Юни 2024 20:59

Австрия се наложи с 3:1 над Полша в двубой от втория кръг на група ''D''. Мачът между двата тима се проведе в Берлин.

Попаденията за австрийците отбелязаха Гернот Траунер (9'), Кристоф Баумгартнер (66') и Марко Арнаутович (78'). За поляците се разписа Кшищоф Пьонтек (30').

Австрия заема третата позиция в класирането в група ''D'' с актив от 3 точки. Полша е на последното четвърто място без нито една спечелена точка.

В следващия кръг австрийците ще премерят сили с Нидерландия, а за поляците предстои сблъсък срещу Франция.

Двубоят в германската столица започна със солиден натиск на Австрия, който даде резултат след само девет минути игра. След поредната атака на символичните гости, футболистите на Ралф Рангник стигнаха до тъч отляво. Топката бе пратена в наказателното поле, където бранител на Полша успя да избие, но я прати отново в Мвене. Бранителят овладя и почти от аутлинията центрира в пеналта, където Гернот Траунер засече с глава и прати коженото кълбо неспасяемо в мрежата за 1:0.

Едва след четвърт час игра футболистите на Полша погледнаха малко по-сериозно към вратата на своя противник. Пьотр Желински получи топката на границата на наказателното поле и стреля силно, но ударът му попадна в тялото на бранител. Футболистите на Полша веднага поискаха да бъда отсъдена дузпа за игра с ръка, но в крайна сметка претенциите им не бяха уважени.

''Дружина полска'' успя да отговори на предизвикателството след точно половин час игра, когато резултатът бе изравнен. След разиграване отдясно топката бе центрирана на далечната греда, където футболист на Полша успя да я върне към точката на дузпата, където непокрит бе оставен Ян Беднарек. Бранителят стреля, но за негово нещастие коженото кълбо се отби в тялото на австрийски защитник. След рикошета обаче, топката се озова в Кшищоф Пьонтек, който направи едно залъгващо движение, а след това от близка дистанция я прати във вратата за 1:1.

До края на първата част Марсел Забицер имаше две възможности да обстрелва вратата на Полша. При първия шанс топката спря в тялото на бранител, а вторият изстреля премина покрай десния страничен стълб.

В началото на второто полувреме полският селекционер Михал Пробиеж замени полузащитника на Лудогорец Якуб Пьотрвоски с адаша му Якуб Модер. Началният четвърт час на втората част не предостави интересни положения пред някоя от двете врати.

В 66-ата минута Австрия стигна до второ попадение! Влезлият от резервната скамейка Александер Прас пусна топката към дъгата на наказателното поле, Марко Арнаутович пропусна за Кристоф Баумгартнер, който нанесе страхотен удар и прониза Шчесни - 1:2!

В 75-ата минута Баумгартнер направи изумителен пробив отдясно, преодоля няколко полски футболиста и намери Патрик Вимер, който от около точката на дузпата нанесе силен удар по земя, с който Шчесни се справи.

В 78-ата минута Марко Арнаутович застана бялата точка и изпълни точно дузпа в долния ляв ъгъл и отбеляза трети гол за Австрия! 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на вратаря Шчесни срещу Марсел Забицер, който го преодоля и след това бе спънат!

В 84-ата минута австрийците бяха близо и до четвърто попадение, след като Щефан Пош нанесе хубав удар към далечния десен ъгъл, но Шчесни изби в корнер. Минута по-късно Конрад Лаймер бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и нанесе удар по земя от малък ъгъл, но топката премина покрай вратата.