ПСЖ се върна към победите

28 Сеп 2024 07:44

Отборът на Пари Сен Жермен се върна към победите във френската Лига 1. Футболистите на Луис Енрике спечелиха домакинството си на Рен с 3:1 в двубой от шестия кръг на шампионата.

Парижани са лидери в класирането с актив от 16 точки. Тимът от Бретан допусна трета загуба в последните си пет срещи в първенството и заема осмата позиция със 7 пункта.

Домакините поведоха в резултата в 30-ата минута. Дембеле комбинира с Баркола и той технично шутира в далечния ъгъл за 1:0. .В 58-ата минута Баркола при идентична ситуация уцели гредата, но Канг-Ин Лий беше на точното място и с глава насочи топката в мрежата. Третото попадение за парижани падна в 68-ата минута. Хакими намери Баркола на празна врата, който нямаше как да сбърка. Гостите върнаха един гол в 75-ата минута след попадение на Арно Калимуендо от дузпа.

За ПСЖ предстои гостуване на Арсенал в мач от втория кръг на основната фаза на Шампионската лига. Рен пък ще посрещне Монако в мач от шампионата.