Люис Хамилтън триумфира на ''Силвърстоун''

07 Юли 2024 18:40

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън постигна първата си победа от края на 2021 година, след като триумфира в Гран При на Великобритания. Пилотът на Мерцедес записа своя успех номер 104. Хамилтън се превърна в първия пилот, който записва девет победи в едно и също състезание в историята на спорта.

Британският пилот остави зад себе си Макс Верстапен (Ред Бул), който остана втори. Трикратният световен шампион направи силни финални километри, в които настигна и изпревари Норис, след което се опита да догони и Хамилтън, но не успя. Трети остана Ландо Норис (Макларън), който имаше всички шансове да спечели, но не се справи достатъчно добре по време на периодите с дъжд над пистата във Великобритания.

Оскар Пиастри (Макларън) завърши четвърти, след като изостана при спиранията в бокса. Карлос Сайнц (Ферари) финишира пети.

Топ 10 допълниха Нико Хюлкенберг (Хаас), Ланс Строл (Астън Мартин), Фернандо Алонсо (Астън Мартин), Алекс Албон (Уилямс) и Юки Цунода (РБ).

Джордж Ръсел (Мерцедес) стартира от полпозишъна и бе начло в началната фаза на надпреварата, след което изостана при дъжда, а по-късно отпадна с повреда.