Сърбия грабна бронза в Париж

10 Авг 2024 16:54

Сърбия победи с 93:83 (30:21, 16:17, 26:25, 21:20) Германия в мача за бронзовите отличия в баскетболния турнир на Олимпиадата в Париж.Срещата започна добре за сръбските баскетболисти, които след 10 минути игра си осигуриха преднина от 9 точки (30-21). Във втората част германците вдигнаха оборотите и я спечелиха със 17-16, намалявайки изоставането си до 8 точки на почивката. След паузата мачът продължи да бъде изключително равностоен, като единствено разликата от първата четвърт даваше леко спокойствие на "плавите", които влязоха в заключителната четвърт с 9 точки пред съперника си. В последните минути на срещата дербито беше на лице, но в крайна сметка сърбите не допуснаха изненада.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ГЕРМАНИЯ: Йоханес Фоктман, Франц Вагнер, Даниел Тайс, Денис Шрьодер, Андреас Обст

СЪРБИЯ: Филип Петрушев, Богдан Богданович, Огнен Добрич, Никола Йокич, Алекса Аврамович